Acasă › UEFA Nations League › Belgia

66Power Ranking2,4goluri marcate / meci1,0goluri primite / meci50%meciuri +2,5 goluri
Următoarele meciuri
UEFA Nations LeagueTürkiyeRezultate
Sezonul 2026 în toate competițiile cu date.
Total8 M · 16 pct
5V1E2Î
63% victoriiAcasă3 M · 6 pct
2V1Î
67% victoriiDeplasare5 M · 10 pct
3V1E1Î
60% victorii4/8+2,5 goluri3/8ambele marchează3,4goluri pe meci
Bară roz = peste 2,5 goluri · punct = rezultat (verde V, gri E, roșu Î) · "ambele" = au marcat ambele echipe · de la cel mai vechi la cel mai recent.
Ultimele meciuri
5 oct.
en FranciaUEFA Nations League1-4Î2 oct.
vs TürkiyeUEFA Nations League3-0V28 sept.
vs FranciaUEFA Nations League0-1Î25 sept.
en ItaliaUEFA Nations League2-0V6 jun.
vs TúnezAmistosos internacionales5-0V2 jun.
en CroaciaAmistosos internacionales2-0V31 mar.
en MéxicoAmistosos internacionales1-1E28 mar.
en Estados UnidosAmistosos internacionales5-2V
Statistici sezon
8 meciuri. Linia verticală este media UEFA Nations League.
Peste 2,5 goluri50%
Media campionatului 50% · +0 puntos
Ambele marchează38%
Media campionatului 46% · -9 puntos
Peste 1,5 goluri88%
Peste 3,5 goluri38%
Fără gol primit50%
Nu marchează13%
4,9cornere obținute4,5cornere concedate2,4galbene / meci13,3faulturi / meci
Cornere și cartonașe
🚩 Córners del partido
50%más de 8,550%más de 9,550%más de 10,59,4de media
🟨 Tarjetas del partido
50%más de 3,538%más de 4,525%más de 5,54,5de media
Totales de los dos equipos en los últimos 8 partidos, del más antiguo al más reciente. Línea discontinua: 9,5 córners y 4,5 tarjetas.
Prima și a doua repriză
Goluri marcate19 goluri
1.ª 62.ª 13
32% în prima reprizăGoluri primite8 goluri
1.ª 22.ª 6
25% în prima repriză88%con gol en la 1.ª parte75%marca Bélgica en la 1.ª63%gana al descanso13%pierde al descanso
Pauză: últimos 8 partidos.
Când marchează și când primește?
Primite (8)Marcate (19)
0-15'
1
1
16-30'2
1
31-45'3
46-60'
5
61-75'
3
6
76-90'5
Marchează cel mai mult între 46-60' și primește cel mai mult între 76-90' · 8 meciuri cu minutele golurilor.
Serii și recorduri
Ultimul an, 8 meciuri în toate competițiile.
Cea mai bună serie3victorii la rând
Cea mai lungă serie fără înfrângere5meciuri fără înfrângere
Cea mai mare victorie5-0vs Túnez6 jun. 2026
Cea mai grea înfrângere1-4en Francia5 oct.. 2026
Lot
Portari 6
7,0T. Courtois8M0G0A7,8S. Lammens5M0G0AM. Vandevoordt1M0G0AM. Sels1M0G0AJ. De Busser0M0G0AM. Penders0M0G0A
Fundași 10
7,0B. Mechele13M0G0A6,8T. Castagne13M0G1A6,9N. Ngoy12M0G0A6,8M. De Cuyper13M0G1A6,8T. Meunier7M0G2A7,0A. Theate5M0G0A6,3J. Seys6M0G0A6,6K. De Winter3M0G0A7,2Z. Debast8M1G0AK. Sabbe0M0G0A
Mijlocași 13
7,2Y. Tielemans12M3G3A7,3K. De Bruyne12M4G1A6,9N. Raskin13M1G2A7,5L. Trossard9M3G2A6,8H. Vanaken12M1G3A7,2J. Doku9M0G2A7,1M. Godts6M1G0A7,0A. Onana8M1G0A6,2Diego Moreira5M0G0A6,7R. Lavia4M0G1A6,5A. Witsel6M0G0ANathan De Cat1M0G0AM. Keita1M0G0A
Atacanți 8
7,1C. De Ketelaere13M5G3A7,5D. Lukebakio10M6G1A6,3R. Lukaku11M5G2A6,9A. Saelemaekers7M1G1A6,7M. Fernandez-Pardo7M0G0A6,1L. Openda4M0G0AL. Stassin1M0G0AM. Fofana1M0G0A
Nota medie din sezon în colț (verde = foarte bună).
Istoric recent
Poziția finală în campionat în ultimele 3 sezoane.
🏆 Campioană Euro Championship - Qualification 23/24
CampioanăPartea de susMijlocul clasamentuluiPartea de jos
24/253.º
UEFA Nations League · 4 pts114
⚽ 6 marcate · 9 primite · 17% victorii23/24🏆 1.º
Euro Championship - Qualification · 20 pts620
⚽ 22 marcate · 4 primite · 75% victorii22/232.º
UEFA Nations League · 10 pts312
⚽ 11 marcate · 8 primite · 50% victorii