Acasă › Liga Profesional › Racing Club
42Power Ranking1,1goluri marcate / meci1,3goluri primite / meci50%meciuri +2,5 goluri
Rezultate
Sezonul 2026 în toate competițiile cu date.
Total40 M · 47 pct
12V11E17Î
30% victoriiAcasă19 M · 24 pct
6V6E7Î
32% victoriiDeplasare21 M · 23 pct
6V5E10Î
29% victoriiRacing Club · ultimele 10 meciuri6/10+2,5 goluri7/10ambele marchează2,7goluri pe meci
Bară roz = peste 2,5 goluri · punct = rezultat (verde V, gri E, roșu Î) · "ambele" = au marcat ambele echipe · de la cel mai vechi la cel mai recent.
Ultimele meciuri
Statistici sezon
40 meciuri. Linia verticală este media Liga Profesional.
Peste 2,5 goluri50%
Media campionatului 38% · +12 puntosAmbele marchează63%
Media campionatului 48% · +15 puntos
5,2cornere obținute3,3cornere concedate2,7galbene / meci12,8faulturi / meci
Cornere și cartonașe
🚩 Córners del partido
50%más de 8,530%más de 9,520%más de 10,59,1de media
🟨 Tarjetas del partido
80%más de 3,560%más de 4,510%más de 5,54,6de media
Totales de los dos equipos en los últimos 10 partidos, del más antiguo al más reciente. Línea discontinua: 9,5 córners y 4,5 tarjetas.
Prima și a doua repriză
Goluri marcate28 goluri
1.ª 162.ª 12
57% în prima reprizăGoluri primite38 goluri
1.ª 192.ª 19
50% în prima repriză90%con gol en la 1.ª parte50%marca Racing Club en la 1.ª20%gana al descanso40%pierde al descanso
Pauză: últimos 10 partidos.
Când marchează și când primește?
Primite (38)Marcate (28)
Marchează cel mai mult între 16-30' și primește cel mai mult între 76-90' · 27 meciuri cu minutele golurilor.
Serii și recorduri
Ultimul an, 47 meciuri în toate competițiile.
Cea mai bună serie3victorii la rând
Cea mai lungă serie fără înfrângere8meciuri fără înfrângere
Cea mai mare victorie3-0en Atlético Tucumán3 mar. 2026
Cea mai grea înfrângere1-3en Tigre2 feb. 2026
Lot
Portari 3
Fundași 16
6,8E. Cannavo30M1G1A6,7M. Di Cesare19M2G0A7,2G. Roșii17M1G5A6,9I. Rodríguez20M2G2A7,0M. Rojo19M2G1A6,9F. Pardo18M0G0A6,1N. Colombo17M1G0A5,3G. Escudero10M1G0A5,4M. Martinez9M0G0A6,6A. García8M0G0A6,4M. Pérez4M0G0A2,7A. Espino3M0G0A6,4T. Rubio4M0G0AJ. Barinaga2M0G0AG. Volpe0M0G0AB. González0M0G0A Mijlocași 20
7,2S. Sosa23M2G1A6,7M. Zaracho32M4G2A6,9M. Miljevic29M3G1A6,1A. Fernández25M2G2A6,8B. Zuculini22M0G1A6,6B. Gallego18M0G2A6,3D. Ortegoza13M1G3A6,8G. Lodico10M0G0A6,8L. Pérez11M1G0A4,7A. Tello10M0G1A4,6M. Kranevitter9M0G1A7,0A. Forneris7M0G1A6,8G. Sosa6M1G1AJ. Nardoni2M0G0ASantino Aguirre1M0G0AF. Schaare0M0G0AE. Perez1M0G0AA. Yegros0M0G0AG. Leiva0M0G0AE. Perez0M0G0A Atacanți 11
6,4A. Martínez31M10G1A6,3T. Conechny36M4G3A6,5S. Solari23M2G4A6,5G. Martirena13M2G0A6,0D. Vergara28M4G0A6,6L. Díaz13M0G0A6,2T. Pérez6M1G0A6,5V. Carboni5M0G0A4,7E. Torres10M0G0A6,3D. Pizarro5M0G1A6,4F. Fraga4M0G0A Nota medie din sezon în colț (verde = foarte bună).

Palmares
21 títulos oficiales, 3 internacionales.
🏆1Copa LibertadoresUltimul: 1967
1967
🏆1Copa SudamericanaUltimul: 2024
2024
🏆1Mundial de Clubes / IntercontinentalUltimul: 1967
1967
🏆18Liga argentinaUltimul: 2018-19
2018-19Transición 2014Apertura 2001196619611958195119501949192519211919191819171916191519141913
Trofee conform listelor oficiale de campioni ale fiecărei competiții. Atinge unul pentru a vedea anii.